Jest już zima, wiec chyba najwyższa pora przygotować się na lepienie bałwana! To właśnie moja muzyczna propozycja, na zimowe zabawy matematyczne, które wzbogacą Wasze zajęcia dydaktyczne. Zapraszam do zapoznania się z materiałem filmowym :). 

 

 

Zapraszam Was do subskrybowania mojego kanału na YouTube

Dzięki tej opcji będziecie mogli na bieżąco poznawać moje nowe inspiracje.

LINK DO SUBSKRYBOWANIA KANAŁU:  https://wejdz.do/METRISYouTube

 

ZABAWA: Ile guzików ma bałwanek?

Do zabawy przygotuj:
– plansze z bałwankami
– kartoniki z cyferkami

– guziki + pojemnik
– szczypce
– bębenek z pałeczką

Pobierz: Ile guzików ma bałwanek?

OPIS ZABAWY
Każdy przedszkolak otrzymuje 4 plansze. Bałwankom kolorujemy czapeczki na czerwono, niebiesko, zielono, żółto. Uczestnicy otrzymują kartoniki z cyframi od 1 do 4, guziki oraz szczypce. Nauczyciel zadaje dzieciom pytanie: „Ile guzików ma bałwanek w niebieskiej czapeczce?”, a następnie gra na bębenku. Dzieci słuchają uważnie, liczą uderzenia, a następnie wyciągają z pojemnika tyle guziczków ile słyszały dźwięków. Dokładny opis zabawy znajduje się w filmie, więc zapraszam do oglądania.


ZABAWA: Z ilu kulek jest śniegulek?

Do zabawy przygotuj:
– plansze z bałwankami
– kartoniki z cyferkami

– papierowe kule
– bębenek z pałeczką

Pobierz: Z ilu kulek jest śniegulek?

TEKST PIOSENKI:
Każdego ranka lepimy bałwanka.
Zgadnij, zgadnij z ilu kulek
jest nasz śniegulek?
Zgadnij, zgadnij z ilu kulek
jest nasz śniegulek?

OPIS ZABAWY
Do zrealizowania zabawy, nie potrzebujesz nagrania dźwiękowego. W filmie zaśpiewałam tą piosenkę, więc możesz wykonać ją tak, jak ja. Piosenka jest zbyt krótka, aby włączać i wyłączać nagranie dźwiękowe.

Każdy przedszkolak otrzymuje plansze, papierowe koła oraz kartoniki z cyferkami. Nauczyciel śpiewa piosenkę, a następnie gra na bębenku. Dzieci słuchają uważnie, liczą uderzenia, a następnie układają na karcie pracy tyle papierowych kół ile słyszą dźwięków. Dokładny opis zabawy znajduje się w filmie, więc zapraszam do oglądania. 

You Might Also Like